Imieniny: Anastazego, Wincentego

Wydarzenia:

Solidarność

Akcja „Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego”

koszulki fot. Fundacja Małych Stópek

Od 30 lipca do 1 sierpnia trwa akcja “Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego”, którą Fundacja Małych Stópek organizuje po raz piąty. Jej celem jest m.in. kształtowanie postaw patriotycznych, oddanie hołdu Powstańcom Warszawskim, ale nade wszystko zachęta do oddania krwi w czasie wakacyjnym, kiedy krwi brakuje najbardziej.

 

– Oddawanie krwi to też obrona życia i doświadczył tego każdy, kto znalazł się w szpitalu i jej potrzebował. W okolicach 1 sierpnia już od kilku lat oddajemy krew, jednocześnie pamiętając o tych, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim – mówi ks. Tomasz Kancelarczyk ze szczecińskiej Fundacji Małych Stópek, która w tym roku po raz piąty organizuje akcję “Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego”.

16 lat temu 1 sierpnia ks. Kancelarczyk pomyślał, że wielu młodych oddało życie w Powstaniu Warszawskim i postanowił zdobyć się na jakąś ofiarę. Wówczas rzucił palenia papierosów. Pięć lat temu wymyślił akcję krwiodawstwa w okolicach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. – Oni oddali swoje życie, a ja miałbym żałować 450 ml swojej krwi? – pyta retorycznie szczeciński kapłan.

Ze względów medycznych w tym roku ks. Kancelarczyk nie może oddać krwi, ale wspiera akcję wpłacając fundusze na zakup koszulek z hasłem “Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego”, które otrzymują krwiodawcy w miastach, które włączyły się w inicjatywę, czyli m.in. w Szczecinie, Stargardzie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Warszawie, Szczecinku, Czarnem, Gdańsku, Lublinie.

Osoby, które nie mogą oddać krwi mogę wesprzeć akcję finansując zakup koszulek. Zbiórka prowadzona jest zarówno na Facebooku, jak i bezpośrednio na konta fundacji: przelewy krajowe nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120 (w tytule przelewu: DAROWIZNA KREW); przelewy zagraniczne: SWIFT (BIC): PPABPLPK / IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120 (w tytule przelewu: DAROWIZNA KREW).

Oceń treść:
;