Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

Wydarzenia: Dzień Samorządu Terytorialnego

Film

 fot. Fotolia.com

Już dziś w Parku Edukacji Globalnej „Wioski Świata” w Krakowie rozpocznie się wakacyjny cykl projekcji filmowych. - Będziemy poruszać się po wielu gatunkach kina i poznawać różne kultury oraz miejsca geograficzne, w których dzieła powstawały - zapowiada Sylwester Gaik z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego.

Wydarzenie pod nazwą „Filmowe Podróże w Wioskach Świata” będzie się odbywać w dniach od 13 lipca do 31 sierpnia. Organizatorzy pomysł zaczerpnęli z cieszącą się wielką popularnością innych tego typu przedsięwzięć w Krakowie.

- Kino na świeżym powietrzu przyciąga sporą liczbę osób, które chcą spędzić w ten sposób wieczory. U nas filmy będę wyświetlane w każdy piątek o godz. 20:30, a więc będzie można zacząć każdy letni weekend ciekawie i atrakcyjnie - mówi Gaik.

Jak dodaje inicjatywa ma zachęcić do odwiedzenia parku zarówno przez jego fanów, jak i nowe osoby. - Chcemy pokazać to miejsce, w którym świat jest dosłownie na wyciągnięcie ręki, jak największej liczbie osób. Oraz przekonać ich, że niekoniecznie jest ono przeznaczone tylko dla rodzin z dziećmi - tłumaczy.

13 lipca chętni będą mogli obejrzeć film „Slumdog. Milioner z ulicy”. - Ale już podczas pierwszego seansu widzowie będą mogli zdecydować, co obejrzą na następnym naszym kinowym spotkaniu. Podamy propozycje, z których publiczność wybierze to, co ją najbardziej zainteresuje. Filmy będą dobierane też tak, aby mogły je obejrzeć osoby młodsze - opisuje Gaik.

Jak dopowiada piątkowe wieczory na Tynieckiej 39 mają zapewnić ludziom relaks i dobre samopoczucie. - Seanse będą również zachętą i możliwością odwiedzenia „Wiosek Świata”, w których atrakcje czekają nie tylko na szkolne wycieczki. Chcemy, by stałe wystawy dały ludziom jeszcze większe wrażenia niż na co dzień, gdyż zaproponujemy widzom filmy, których klimat i miejsce akcji będą łączyć się z eksponatami prezentowanymi w parku - zachęca do udziału w wydarzeniu Gaik.

Partnerem nowej inicjatywy Parku Edukacji Globalnej „Wioski Świata” jest Urząd Miasta Krakowa. Na co dzień mieszkańcy Krakowa i turyści mogą w parku o obszarze 3ha zobaczyć wioskę afrykańską, papuaski dom na palach, jurtę mongolską, igloo, indiańskie tipi oraz peruwiańską chatę, czyli miejsca, których mieszkańcy znaleźli się na marginesie życia społecznego.

Misją „Wiosek Świata”, prowadzonych przez Salezjański Wolontariat Misyjny, jest przekazywanie wiedzy i podnoszenie świadomości na temat różnorodności kulturowej i problemów globalnych występujących na świecie: dostępu do edukacji, ubóstwa, praw człowieka, migracji oraz poznanie wzajemnych zależności istniejących pomiędzy różnymi częściami świata.

Oceń treść:
Źródło:
;