Imieniny: Stwosza, Bogny, Brygidy

Wydarzenia:

Święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy

Pod oknem

kościół pod wezwaniem świetego andrzeja w krakowie fot. Krzysztof Petela Kościół pw. św. Andrzeja w Krakowie

W uroczystość św. Klary, 11 sierpnia o godz. 17.00 w kościele sióstr klarysek przy ul. Grodzkiej 54 w Krakowie celebrowana będzie msza św. za ludzi telewizji. Słowo Boże czytać będzie korespondentka Telewizji Polskiej w Brukseli i Strasburgu red. Dominika Ćosic.

 

Po mszy będzie możliwość uczczenia relikwii Świętej. W tym dniu, za pobożne uczestniczenie w obrzędach, pod zwykłymi warunkami, można zyskać także Odpust Zupełny.

To jedyne miasto, gdzie są i siostry klaryski, i oddziały największych ogólnopolskich kanałów telewizyjnych. Duchowe córki św. Klary z Asyżu przy Trakcie Królewskim w Krakowie są od 700 lat.

Może dziwić fakt, że patronką medium, które powstało w XX w., jest zakonnica z XIII w. Pius XII w breve „Clarius explendescit”, ogłaszającym św. Klarę „niebiańską przed Bogiem patronką telewizji”, odwołał się do historii zapisanej w „Źródłach franciszkańskich”.

Kiedy św. Klara na rok przed śmiercią leżała schorowana w łóżku i z tego powodu nie mogła uczestniczyć w Pasterce, to w nadprzyrodzonej wizji - jakby na telebimie - zobaczyła zebranych ludzi w kościele św. Franciszka z Asyżu i w sposób duchowy uczestniczyła we mszy św., widząc i słysząc wszystko, co tam się działo.

Oceń treść:
;