Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana

Wydarzenia: Dzień Żelków

Watykan

Papież zawierza Maryi Rzym, Włochy i cały świat

papież franciszek fot. Jubilee of Mercy / flickr.com

Wczorajszy dzień w Kościele rzymskim był szczególnie poświęcony modlitwie oraz postowi w intencji Włoch i całego świata w obliczu pandemii koronawirusa. Jego kulminacyjnym momentem była Msza celebrowana przez wikariusza Ojca Świętego dla diecezji rzymskiej kard. Angelo De Donatisa w sanktuarium Matki Bożej Miłości. Była ona odprawiona ze względów bezpieczeństwa bez udziału wiernych oraz transmitowana przez telewizję. Została poprzedzona przesłaniem Papieża, w którym zawierzył świat wstawiennictwu Matki Bożej. 

 

Oto tekst modlitwy Papież Franciszka:

„[Maryjo, Ty jaśniejesz zawsze na naszej drodze jako znak zbawienia i nadziei. Zawierzamy się Tobie, Uzdrowienie chorych, Tobie, która pod krzyżem towarzyszyłaś cierpieniu Jezusa, zachowując niewzruszoną wiarę. Ty, Zbawienie ludu rzymskiego, wiesz czego potrzebujemy i jesteśmy pewni, że zatroszczysz się o to aby, tak jak w Kanie Galilejskiej, mogły powrócić radość i święto, po tym czasie próby. Dopomóż nam, Matko Bożej Miłości, przylgnąć do woli Ojca i uczynić to, co powie nam Jezus, który wziął na siebie nasze cierpienia, aby zaprowadzić nas, poprzez krzyż do radości zmartwychwstania. Amen.“

„Pod Twoją obronę uciekamy się, Święta Matko Boga. Racz nie gardzić naszymi prośbami, które kierujemy w czasie próby, ale uwolnij nas od wszelkiego niebezpieczeństwa, o chwalebna i błogosławiona Dziewico]“.

Kard. De Donatis w homilii nawiązał do obecnego czasu zmagania z koronawirusem. Zwrócił uwagę, że z jednej strony daje się zauważyć postawę wielkiej wiary w ludziach, a z drugiej na twarzach wielu osób rysuje sie niepokój. Doświadczył go również sam Jezus, w obliczu Swej męki. Słowa, które wypowiedział wtedy: „W Twoje ręce powierzam mojego ducha” przepominają nam, że nikt i nic nie może nas wyrwać z Bożych rąk, nawet śmierć. Stwierdził, że najważniejszą rzeczą w czasie koronawirusa jest stanąć przed Bogiem, który w nas mieszka. On zachowa ludzkość, zjednoczy nas ze sobą nawzajem – podkreślił wikariusz papieski.

Oceń treść:
Źródło:
;