Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

Wydarzenia: Światowy Dzień Bez Samochodu

Polska

Prezydent na prezentacji ekspozycji głównej Mt 5,14 Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

prezydent na otwarciu muzeum fot. Jakub Szymczuk / KPRP

„Solidarność” zrodziła się z pewności, że jesteśmy w przewadze, a ta pewność powstała w dużej mierze dzięki Janowi Pawłowi II – mówił Prezydent Andrzej Duda, który w 41. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową uczestniczył w uroczystej prezentacji ekspozycji głównej Mt 5,14 Muzeum Jana Pawła II  i Prymasa Wyszyńskiego.


Prezydent podkreślał, że Polacy w dniach wyboru Wojtyły na papieża zorientowali się, że „nie jest to nic odosobnionego, jeżeli ktoś pragnie wolności, chce się modlić, czuje ducha, którego właśnie Jan Paweł II tchnął”.

Zaznaczył też, że Muzeum Jana Pawła II  i Prymasa Wyszyńskiego jest „bardzo ważnym miejscem dla naszej przyszłości”, ponieważ – jak wyjaśniał Prezydent – dla wszystkich, którzy żyli w latach 80., 90., obcowanie z Ojcem Świętym Janem Pawłem II było czymś naturalnym.

– Dzisiaj to już jest historia. Przychodzą następne pokolenia, które muszą zobaczyć, co znaczą te postaci, w szczególności św. Jan Paweł II, który – nie mam żadnej wątpliwości – był najważniejszym dla świata Polakiem w historii – podkreślił Andrzej Duda.

Uroczystość w Świątyni Opatrzności Bożej została objęta Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Oceń treść:
Źródło:
;