Imieniny: Rafala, Marcina, Antoniego

Wydarzenia: Światowy Dzień Walki z Otyłością

Trzydziesta Niedziela zwykła

Kulturalnie

Spektakl jot pe dwa Oczekiwane Pokolenie fot. domjp2.pl

W najbliższą sobotę, 12 grudnia 2020 roku o godz. 19.00 odbędzie się spektakl pt."JP2 - Oczekiwane Pokolenie". Spektakl przygotowany został przez Fundację „Damy Radę - z Kulturą!" wraz z Krakowskim Teatrem KOMEDIA. Będzie można zobaczyć go bezpłatnie za pośrednictwem streamingu internetowego.

 

Spektakl będzie nadawany bezpośrednio z sali teatralnej Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Będzie można go zobaczyć na stronie internetowej: www.Krakowski-Teatr-KOMEDIA.pl.

"Spektakl, który opowiada o Karolu Wojtyle będzie wystawiony z okazji 100-lecia urodzin tego wybitnego Polaka i będzie tłumaczony na język włoski.Sztuka opowiada o Karolu Wojtyle zanim został Świętym Janem Pawłem II. Ze względu na zainteresowania teatralne Karola Wojtyły, pokazuje także aktorskie przesądy, których aktorzy przestrzegają także w dzisiejszych czasach. W spektaklu widz znajdzie ciekawostki z życia Karola Wojtyły, m.in. zamiłowanie do sportu oraz wiele cytatów „Naszego Papieża". Spektakl pokazuje siłę przebaczenia oraz łączenia pokoleń, które mimo różnic potrafią mówić jednym językiem.

Sztuka rozgrywa się w garderobie, przed próbą generalną „Tryptyku rzymskiego" oraz już faktycznie na teatralnych deskach. Jednak tuż przed wyjściem na scenę okazuje się, iż reżyser jeszcze nie dojechał i próba generalna „wisi na włosku" ... Po zawirowaniach w zespole aktorskim, dyrektor wzywa „na dywanik". Czy premiera się odbędzie...?

Ta sztuka to lekcja historii o wybitnym Polaku, Jego zasługach dla kraju i świata, ale przede wszystkim dawka informacji przekazana w niekonwencjonalny sposób. Jest to spektakl komediowy przeznaczony dla młodzieży w każdym wieku, na którym można się wzruszyć, ale i serdecznie pośmiać" (https://krakowski-teatr-komedia.pl/JP2-oczekiwane-pokolenie)

Projekt jest finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i jest kierowany przede wszystkim do Polonii i Polaków we Włoszech.  

Oceń treść:
Źródło:
;