Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora

Wydarzenia: Dzień Modlitw Za Więźniów

Solidarność

Trwa kapucyńska akcja "Wyślij pączka do Afryki"

 fot. Materiały organizatorów

Ponad 350 tys. zł przyniosła na chwilę obecną kapucyńska akcja "Wyślij pączka do Afryki". Dzięki hojności ofiarodawców udało się już zrealizować część planowanych na ten rok projektów misyjnych w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie.

- Zaczęła się już budowa przedszkola dla dzieci w Bocaranga, powstaje ogródek zabaw dla dzieciaków w Bam w Czadzie, a projekty dożywiania dzieci w Ndim i Ngaoundaye zostały już w pełni opłacony - poinformowała Diana Bonowicz z Fundacji „Kapucyni i Misje".

Szósta edycja akcji przyniosła już kwotę 350 459 zł. Rozpoczęła się ona w Tłusty Czwartek, kiedy to w inicjatywę włączyły się 192 placówki edukacyjne (np. żłobki, szkoły podstawowe i wyższe), a także parafie, klasztory, cukiernie oraz blisko 5 tys. indywidualnych darczyńców, którzy przez stronę www.paczek.kapucyni.pl zakupili "wirtualnego pączka".

Co istotne cukiernie i pierkarnie nie włączyły się w akcję jedynie poprzez sprzedaż pączków. Wiele z nich przekazało również nieodpłatnie setki pączków i wiele ciast do szkół i przedszkoli, które organizowały misyjne kiermasze.

Wpłat na rzecz kapucyńskich misji można dokonywać przez cały Wielki Post aż do Świąt Wielkanocnych. Numer konta do przelewów tradycyjnych to: 26 1240 4533 1111 0010 5274 9794 (z dopiskiem „Pączek dla Afryki”).

- Przyłączenie się do naszej akcji niesie wartość wychowawczą i uczy jak miłosierdzie realizować w praktyce. Wyrabia nawyk dzielenia się z ludźmi potrzebującymi, uwrażliwia na drugiego człowieka oraz uczy współdziałania. To także możliwość do spełnienia jednego z ważnych elementów okresu wielkopostnego - jałmużny, w tym wypadku przez wsparcie budowy kaplic czy pomoc biednym - opisał br. Jerzy Steliga OFMCap, prezes Fundacji.

Na misjach w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie pracuje jedenastu polskich kapucynów. Na afrykańskich terenach nie tylko posługują jako kapłani, ale również dokarmiają osierocone, niedożywione dzieci, kopią studnie w wioskach, w których nie ma dostępu do bieżącej wody oraz budują przedszkola i szkoły, bo jak twierdzą, edukacja jest jedyną szansą na zmianę w sercu Afryki.

Oceń treść:
Źródło:
;