Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora

Wydarzenia: Dzień Modlitw Za Więźniów

Wielki Post 2018

 fot. mat. pras.

Już po raz piąty miesięcznik „Misyjne Drogi” oraz portal misyjne.pl organizują akcję „Misjonarz na Post”. Celem inicjatywy jest wsparcie polskich misjonarzy z całego świata w Wielkim Poście modlitwą, wyrzeczeniem czy swoim cierpieniem.

- Do projektu dołączyć może każdy - nie wymaga on żadnych nakładów finansowych. Wystarczy wejść na naszą stronę internetową i wypełnić krótki formularz, wpisując podstawowe dane. Po chwili otrzymamy maila z nazwiskiem misjonarza, za którego mamy się modlić - opisuje Zofia Kędziora, koordynatorka tegorocznej edycji.

Poza modlitwą uczestnicy akcji mogą podjąć rozmaite postanowienia. - Zachęcamy, by być kreatywnym. Ktoś ograniczy czas na gry komputerowe, ktoś inny nie będzie jeść słodyczy. Form realizacji jest wiele - liczy się tak naprawdę intencja. Ostatecznie to każdy sam decyduje w jaki sposób może duchowo wspierać misje - dodaje Kędziora.

W tym roku na duchowe wsparcie oczekuje 2050 polskich misjonarzy. Liczba ta zwiększyła się w porównaniu do lat ubiegłych. - Ta modlitwa jest dla nas niezwykle ważna. Jestem bardzo wdzięczny za ten pomysł i modlitwę tylu ludzi w naszej intencji - mówi ks. Józef Gwóźdź SVD, misjonarz z Panamy.

Jak dopowiada O. Marcin Wrzos OMI, redaktor naczelny „Misyjnych Dróg” dla misjonarzy pamięć o nich stanowi ogromne źródło siły. - Oni są  na pierwszej linii frontu na obcej ziemi i niejednokrotnie muszą stawić czoła innym systemom ekonomicznymi, niesprzyjającym warunkom klimatycznym czy umożliwić lokalny dialog między różnymi religiami - podkreśla.

Historię tych, których obejmie modlitwa, post czy inne wyrzeczenie, można poznać na stronie misyjne.pl. - Niektórzy z misjonarzy objęci akcją, prowadzą na naszym portalu blogi z misji. Warto wejść i zobaczyć, czym się na co dzień zajmują - zachęca Michał Jóźwiak, redaktor prowadzący misyjne.pl.

Akcja została oficjalnie zainaugurowana 7 lutego 2018 r. przez przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski, abp. Stanisława Gądeckiego. - Powinniśmy wspierać duchowo misjonarzy, którzy w obcych krajach głoszą Chrystusa. To ważne, by misjonarze mieli poczucie, że mają duchowe wsparcie rodaków, szczególnie w okresie Wielkiego Postu, kiedy mamy obowiązek praktykowania uczynków miłosierdzia, jałmużny i postu - mówił wtedy hierarcha.

W ubiegłym roku w akcję włączyło się ponad 12 tys. osób. W nowej odsłonie na chwilę obecną bierze udział 586 wiernych. Organizatorzy wyrażają nadzieję, że w tym roku duchową pomocą osoby pracujące na misje obejmie jeszcze większe grono zainteresowanych.

Szczegółowe informacje o inicjatywie dostępne są pod adresem www.misjonarznapost.pl

Oceń treść:
Źródło:
;