Imieniny: Klary, Zuzanny, Lecha

Wydarzenia: Dzień Konserwatora Zabytków

Wspomnienie św. Klary, dziewicy

Kulturalnie

Wielki mapping na budynku Teatru Słowackiego

teatr słowackiego w krakowie fot. teatrwkrakowie.pl

Helena Modrzejewska pierwszą aktorką, której wizerunek zostanie upamiętniony na srebrnej monecie w ramach serii WIELKIE AKTORKI. Wydarzeniu będzie towarzyszył — wyświetlany na trzech ścianach Teatru im. J. Słowackiego — specjalnie przygotowany na tę okazję pokaz multimedialny w dniu 14 czerwca o godz. 21.30.

 

“Nasz Teatr kontynuuje współpracę z Narodowym Bankiem Polskim i po wybiciu monety upamiętniającej 125-lecie działalności Teatru, tym razem przyszedł czas na rozpoczęcie, zapowiadanej już przez nas, serii "Wielkie aktorki" – informuje Emilia Kuczaj w Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie.

Pierwszą z artystek, której wizerunek zostanie upamiętniony na srebrnej monecie będzie Helena Modrzejewska. Pierwowzorem wizerunku tej wspaniałej, chętnie grającej w ówczesnym Teatrze Miejskim aktorki na monecie będzie jej portret autorstwa Franka Fowlera, który zdobi wnętrza naszego Teatru. Dodatkowymi elementami prostokątnej srebrnej monety o nominale 20 złotych będą wizerunek wachlarza Modrzejewskiej oraz fragment kurtyny Siemiradzkiego.

Moneta zostanie wyemitowana 11 czerwca, a jej oficjalna prezentacja w Teatrze odbędzie się 14 czerwca. Prezentacja monety rozpocznie się o godz. 20:00. Bezpłatne wejściówki na wydarzenie dostępne w kasie teatru od 12 czerwca

Współorganizatorem pokazu mappingu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Oceń treść:
;