Imieniny: Stwosza, Bogny, Brygidy

Wydarzenia:

Święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy

Świat

Zakończyły się Azjatyckie Dni Młodzieży

kardynał luis antonio tagle fot. Paulina Krzyżak / ŚDM Flickr.com Kardynał Luis Antonio G. Tagle

7. Azjatyckie Dni Młodzieży odbywały się w Indonezji. Wzięło w nich udział ponad 2 tys. młodych ludzi z 21 krajów największego kontynentu na świecie.

 

Wydarzenie zakończyła uroczysta Msza sprawowana na lotnisku wojskowym w Yogyakarcie, na wyspie Jawa. Z tej okazji Papież skierował do młodych krótkie przesłanie, w którym zachęcił do wsłuchiwania się z coraz większą uwagą w wezwanie Jezusa i do odważnej odpowiedzi na swoje powołanie. Ukazał im także Maryję jako wzór do naśladowania w pragnieniu bycia misjonarzami Pana oraz zaprosił ich, by zawsze powierzali się Jej pełnemu miłości wstawiennictwu.

Zdaniem kard. Luisa Tagle z Filipin wydarzenie to stało się silnym impulsem misyjnym. Azja wciąż bowiem pozostaje dla Kościoła peryferią, chrześcijanie są tam mniejszością. Jednakże dla młodych katolików, którzy gromadzili się w tych dniach w Indonezji, status mniejszości stanowi bodziec, by być Kościołem misyjnym, otworzyć się na innych z miłością i współczuciem. „Ja już po raz trzeci uczestniczyłem w Azjatyckich Dniach Młodzieży. W Indonezji miały one charakter szczególny ze względu na ich temat: misja młodych w społeczeństwie wielokulturowym. Dla nas wielokulturowy oznacza zarazem wieloreligijny. Chodzi o to, by wnieść w to wymiar wspólnoty, spotkania. Nie tylko wielość, ale i jedność. Do tego potrzebny jest dialog. Dla nas, Kościoła w Azji ważne jest, by młodzi dali początek nowej kulturze, postawie dialogu, by umieli docenić różnorodność. Różnice nie muszą prowadzić do podziału, lecz mają ubogacać cywilizację i społeczeństwo” – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Tagle.

Oceń treść:
Źródło:
;