Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego

Wydarzenia: Dzień Księgowego

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

Pod oknem

Zmarł ks. Jacek Pietruszka – dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

ksiądz jacek pietruszka fot. domjp2.pl

2 listopada zmarł ksiądz dr Jacek Pietruszka, dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

 

Ks. Jacek Pietruszka ur. 1967 r. w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1991 r. z rąk kard. Franciszka Macharskiego. W trakcie pracy w parafii katedralnej na Wawelu w minionych latach współpracował m.in. z tamtejszym Muzeum Katedralnym i Archiwum Kapituły Metropolitalnej oraz ukończył międzyuczelniane studia podyplomowe w zakresie muzealnictwa zorganizowane przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II oraz Politechnikę Krakowską.

Od października 2013 r. pracował w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach jako zastępca dyrektora ds. organizacyjnych. Od 2015 r. pełnił w nim funkcję dyrektora placówki.

Zmarł 2 listopada o godz. 1.51 w wyniku ciężkiej choroby.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 8 listopada br. (piątek), w Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach . O godz. 14.00 - wprowadzenie ciała do świątyni i różaniec, godz. 15.00 - Msza św. za zmarłego. 9 listopada (sobota) Bazylika św. Floriana w Krakowie. O godz. 10.15 - wprowadzenie ciała do świątyni i różaniec, godz. 11.00 - Msza św. pogrzebowa.  odprowadzenie ciała zmarłego na Cmentarzu Rakowickim o godz. 12.45. (od głównej bramy cmentarza).

Oceń treść:
Źródło:
;