Imieniny: Ulryka, Bonawentury, Kamila

Wydarzenia:

Polska

Zmarł ks. Kazimierz Orzechowski, duszpasterz i aktor

ksiądz kazimierz orzechowski fot. archwwa.pl

W niedzielę 4 sierpnia 2019 roku zmarł ks. Kazimierz Orzechowski, kapelan, a następnie rezydent Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie.

 

Ks. Kazimierz Orzechowski miał 90 lat, z tego w kapłaństwie przeżył 51. Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza zostanie odprawiona w czwartek 8 sierpnia o godz. 12.00, w kościele sióstr wizytek przy Krakowskim Przedmieściu, po czym ciało Zmarłego zostanie złożone na cmentarzu w Skolimowie.

Ks. Kazimierz Orzechowski był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Łodzi. Jako aktor debiutował w 1948 r. w Teatrze Wybrzeże. Do seminarium duchownego wstąpił za zgodą kard. Stefana Wyszyńskiego. Przez pierwsze dwa lata studiował w seminarium w Gnieźnie a następnie w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. 9 czerwca 1968 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk Prymasa Wyszyńskiego. Rok po święceniach został duszpasterzem aktorów. Znany między innymi z ról w popularnych serialach: “Dom” czy “Złotopolscy”. Od 1988 r. był związany z Domem Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, gdzie przez 25 lat był kapelanem, a od 2005 r. – rezydentem.

Oceń treść:
;