Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana

Wydarzenia: Światowy Dzień Donacji i Transplantacji

Kulturalnie

63. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Kolęda dla Hospicjum. Kolęda nadziei

Nadzieja. Tak wielu jej dziś potrzebuje. Obawiający o zdrowie i życie - swoje oraz bliskich, pracę, przyszłość. Zmęczeni ograniczeniami i zakazami. Przytłoczeni poczuciem odpowiedzialności za innych. Pozbawieni możliwości podróżowania, spotkania z rodzinami i przyjaciółmi. Ci, którzy powoli odchodzą, żegnają się tym światem.

 

Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia - pamiątka wydarzeń, które od ponad dwóch tysiącleci niosą Nadzieję miliardom ludzi na Ziemi. Taką, którą warto dzielić się nie tylko między sobą, ale też z innymi. Którą można wyśpiewać w tradycyjnych pieśniach bożonarodzeniowych - kolędach i pastorałkach. I którą można przekazać w geście realnej pomocy dla potrzebujących.

Organizatorzy cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! zapraszają na grudniowy koncert kolęd – niepowtarzalny i niezwykły jak nigdy wcześniej. Tym razem to nie widzowie przyjdą do muzyków, ale muzycy - Przemysław Branny i jego goście, odwiedzą słuchaczy w domach, przyjdą do nich z tradycyjnym kolędowaniem w Wigilię - już po wieczerzy. Przez łącza internetowe zaproszą do wspólnego śpiewania najbardziej znanych kolęd – Lulajże Jezuniu, Oj maluśki, Gdy się Chrystus rodzi, Przybieżeli do Betlejem i wielu innych. Koncert w przytulnych wnętrzach Kościoła filialnego św. Jana Chrzciciela i Matki Bożej Szkaplerznej w Krzesławicach, rozpocznie się 24 grudnia o godz. 20.00. Będzie dostępny jednocześnie na stronie Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (www.krakownh.pl), w wydarzeniu na Facebooku oraz na kanale Ośrodka w serwisie Youtube. Zaśpiewają w nim Ewa Landowska, Anna Branny, Andrzej Róg i Przemysław Branny, a o oprawę muzyczną zadbają Adam Niedzielin, Stefan Błaszczyński, Oleg Dyyak i Grzegorz Piętak. Do kolędujących dołączy ze śpiewem prowadząca koncert Lidia Jazgar - dyrektor artystyczna cyklu. Niosąc w ten wyjątkowy, wigilijny wieczór wraz ze słowami kolęd Nadzieję - organizatorzy koncertu chcą wesprzeć akcję #KolędaDlaHospicjum, prowadzoną przez Hospicjum im. św. Łazarza. Ta nowohucka placówka, najstarsza tego typu w Polsce, niosąca opiekę medyczną, duchową i psychologiczną osobom w ostatnich miesiącach ich życia, z powodu pandemii boryka się z dużymi problemami finansowymi. Nie mogąc wspomóc Hospicjum tradycyjną zbiórką datków, towarzyszącą wcześniej wszystkim wydarzeniom z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!, organizatorzy zachęcają do uczestnictwa w zbiórce internetowej za pośrednictwem strony https://pomagam.pl/koledadlahospicjum  lub tradycyjnego przelewu na konto 92 2490 0005 0000 4530 9034 8688 z dopiskiem Kolęda dla Hospicjum. 6 3. NOWA HUTA. DLACZEGO NIE?!

Prowadzenie koncertu: Lidia Jazgar Organizatorami wydarzenia są: Porozumienie Dzielnic Nowohuckich - Dzielnice: XIV Czyżyny, XVI Bieńczyce, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty. Koncert odbywa się przy wsparciu Miasta Kraków. Koordynatorem cyklu jest Ireneusz Raś – poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Partner cyklu: Agencja ART BLUE Patronat medialny: Głos. Tygodnik Nowohucki, Radio PLUS, TVP Kraków, dwutygodnik Kraków.pl Więcej informacji o cyklu można znaleźć na stronie projektu: www.nhdn.pl. Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/739494250281071 

Oceń treść:
;