Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

Wydarzenia: Dzień Samorządu Terytorialnego

Solidarność

Dziś finał akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”

akcja tornister pełen uśmiechów fot. caritas.pl

Dziś w Przemyśli odbywa się finał akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”. Polega ona na przekazywaniu wyprawek szkolnych dzieciom polskim i polonijnym  z ubogich rodzin. W przygotowanie wyprawek szkolnych dla dzieci w Polsce i za granicą włączają się diecezje w całej Polsce. W ciągu ostatnich 10 lat akcji Caritas przekazała dzieciom z ubogich rodzin ponad 150 tysięcy wyprawek. 

 

Głównym celem kampanii jest zwrócenie uwagi na problemy edukacyjne uczniów z ubogich rodzin oraz wsparcie ich edukacji. Wyprawki szkolne dla dzieci potrzebujących kompletowane są w lipcu i sierpniu w całej Polsce za pośrednictwem diecezjalnych Caritas. Akcja ma zwiększyć szanse edukacyjne uczniów przez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie kilkudziesięciu tysięcy wyprawek szkolnych dla dzieci i młodzieży w Polsce i za granicą. 

Do akcji dołączyła się Para Prezydencka, która wspólnie przygotowała wyprawki szkolne dla kilkunastu dzieci polskich i polonijnych. W specjalnym spocie zachęca do udziału w kampanii:

W parafiach w całej Polsce tornistry zakupione przez Caritas są wypełniane według potrzeb. Ponadto do specjalnych koszy wystawionych w parafiach można wkładać podstawowe artykuły szkolne, które znajdą się później w wyprawkach przygotowanych przez wolontariuszy Caritas.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki jak co roku włączył się w akcję. „Najlepsze życzenia wszystkim dzieciom i dużo szczęśliwych dni w szkole” – powiedział po spakowaniu plecaka dla dziesięciolatka.

Partnerem strategicznym akcji jest Lidl Polska, którego pracownicy również przygotowali specjalne wyprawki. 

Kulminacja przygotowań do rozpoczęcia nowego roku szkolnego nastąpi 19 sierpnia na Rynku Starego Miasta w Przemyślu, który stanie na jeden dzień miastem dzieci. Finał będzie połączony z obchodami dni patrona miasta, świętego Wincentego, czyli tzw. Wincentiadą. Tornistry Pełne Uśmiechów zostaną wręczone kilkuset dzieciom. Główną atrakcją muzyczną finału akcji będzie występ muzycznego zespołu katolików świeckich Testimonium oraz zespołu Afromental. Planowane są również liczne atrakcje dla całych rodzin.

Do akcji można się włączyć wysyłać SMS o treści „TORNISTER” pod numer 72052 (koszt SMS 2,46 z VAT). “Obdaruj kolejne dzieci wyprawką na nowy rok szkolny!” – zachęca Caritas.

Oceń treść:
;