Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

Wydarzenia: Dzień Samorządu Terytorialnego

Solidarność

 fot. Łukasz Kaczyński

Trwa nabór do kolejnej edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. - Ten festiwal w wielu ludziach przełamał i zmienił patrzenie na osoby z niepełnosprawnościami - mówi Anna Dymna, której Fundacja "Mimo Wszystko" jest współorganizatorem wydarzenia.

W konkursie mogą wziąć udział osoby niepełnosprawne w wieku powyżej 10 lat, które dysponują ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności. - Wielu uczestników festiwalu podkreśla, że pozwolił im on uwierzyć w siebie, otworzył na ludzi i sprawił, że poczuli się potrzebni. Dlatego warto właśnie na nim zrealizować swoje pasje i marzenie, a także się doskonalić - opowiada Anna Dymna.

Swój udział można zgłosić do 16 marca. Na festiwal można przyjechać jako solista - zespoły muzyczne i wokalne nie mogą wystąpić w rywalizacjach. Wyróżniono dwie kategorie wiekowe: od 10 do 16 lat i powyżej 16 lat.

- Festiwal Zaczarowanej Piosenki w wielu ludziach przełamał i zmienił patrzenie na osoby z niepełnosprawnościami. Myślę, że jest dniem prawdziwej radości, źródłem wzruszeń oraz przemyśleń, które pozwalają się zdystansować od codzienności i problemów rzeczywistości. Sami artyści, którzy śpiewają z niepełnosprawnymi wokalistami, nieraz podkreślają, że ci ludzie - zmagający się z chorobami i ograniczeniami - nie są wcale inni od nas, choć często są tak postrzegani - opisuje Anna Dymna.

 Jak dodaje aktorka, laureaci Festiwalu Zaczarowanej Piosenki cały czas się rozwijają i osiągają dalsze sukcesy. - Nasza finalistka Ola Nykiel zgłosiła się do „Szansy na sukces” i wygrała swój odcinek. Z kolei Ania Dąbrowska, laureatka pierwszego miejsca w kategorii dzieci, wygrała „Voice Kids”- wymienia.

Chętni mogą nadsyłać zgłoszenia na adres: Biuro Festiwalowe Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, Telewizja Polska, ul. J.P. Woronicza 17, 00-999 Warszawa (koniecznie z dopiskiem: Festiwal Zaczarowanej Piosenki). Do dokumentów zgłoszeniowych należy dołączyć płytę DVD z nagraniem nie krótszym niż 2, ale nie dłuższym niż 6 minut, przedstawiającym obraz i dźwięk wykonania "na żywo" jednej piosenki z repertuaru polskojęzycznego. Na filmie dopuszczalny jest akompaniament, półplayback lub śpiew a capella.

Na początku organizatorzy wybiorą 32 osoby, które zakwalifikują się do półfinału. Następnie podczas przesłuchań 16 maja zostanie wybranych 12 laureatów (po 6 z każdej kategorii), którzy wraz ze znanymi artystami polskiej sceny muzycznej wezmą udział w koncercie finałowym festiwalu, zaplanowanym na 13 czerwca na Rynku Głównym w Krakowie.

- Festiwal Zaczarowanej Piosenki jest jak życzliwa ręka, pomagająca przejść kładką nad wzburzoną rzeką na spokojniejszy brzeg, który do tej pory był nie do zdobycia. Jak uśmiech, który daje siłę. Wielu uczestników wspomina, że najważniejsze na festiwalu jest spotkanie z ludźmi, profesjonalne warsztaty, uwagi fachowców i ta cudowna, pełna życzliwości, walka…Właśnie walka, a nawet nie zwycięstwo. Zapraszamy więc, bądźcie z nami - zachęca do udział Anna Dymna.

Zwycięzcy w obu kategoriach otrzymają Statuetki Zaczarowanego Ptaszka oraz stypendia pieniężne w wysokości odpowiednio 24 tys. zł, 10 tys. zł i 5 tys. zł (pierwsza z nich w formie rocznej, a pozostałe wypłacane jednorazowo).

Wydarzenie powstaje od lat dzięki współpracy Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko", Telewizji Polskiej SA oraz Narodowego Centrum Kultury. Szczegółowe informacje o festiwalu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.mimowszystko.org.

Oceń treść:
Źródło:
;