Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika

Wydarzenia:

Wspomnienie św. Dominika, prezbitera

Polska

Główne uroczystości ku czci św. Wojciecha w niedzielę w Gnieźnie

prymas polski wojciech polak fot. Mazur/episkopat.pl Abp Wojciech Polak, prymas Polski

Prymas Polski zaprasza do duchowej jedności i modlitwy za wstawiennictwem św. Wojciecha, głównego patrona Polski. W tym roku prosimy szczególnie o ustanie epidemii, o dar deszczu dla spragnionej ziemi, a także za Ojczyznę, Kościół, wszystkich chorych i tych, którzy im służą.

 

Metropolita gnieźnieński przypomina, że w tym roku, z powodu pandemii, w Gnieźnie nie odbędą się tradycyjne procesje z relikwiami św. Wojciecha, a uroczystości odpustowe ograniczone zostają do Mszy św. celebrowanej w niedzielę 26 kwietnia w katedrze gnieźnieńskiej.

„Wszystkich zachęcam do włączenia się i jedności duchowej, którą będziemy mogli przeżywać za pomocą łączy internetowych oraz transmisji telewizyjnych i radiowych” – mówi abp Polak. Prosi też o modlitwę za wstawiennictwem św. Wojciecha, w szczególnie dziś pilnych intencjach.

„Prosimy w tym roku szczególnie o ustanie epidemii, prosimy o dar deszczu dla tak spragnionej i wysuszonej ziemi, prosimy w intencjach Ojczyzny, Kościoła, za wszystkich chorych i cierpiących, prosimy także za wszystkich, którzy w tym czasie służą cierpiącym i chorym” – mówi metropolita gnieźnieński.

W niedzielę 26 kwietnia o 13.00 Mszy św. odpustowej u grobu i relikwii św. Wojciecha przewodniczyć będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak. Transmisja na www.archidiecezja.pl, www.prymaspolski.pl, kanale YouTube archidiecezji gnieźnieńskiej oraz w TVP Polonia.

Oceń treść:
Źródło:
;