Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika

Wydarzenia:

Wspomnienie św. Dominika, prezbitera

Polska

Jasna Góra: 15. Pielgrzymka Rodziny Szkół Jana Pawła II

 fot. Aw58 / wikipedia.org

W łączności z Papieżem Franciszkiem i uczestnikami Synodu o rodzinie na Jasnej Górze odbyła się 15. Pielgrzymka Rodziny Szkół Jana Pawła II. W dwudniowym spotkaniu udział wzięło ponad 20 tys. przedstawicieli placówek oświatowych różnego szczebla, noszących imię świętego Papieża. Hasłem zjazdu były słowa: „Jan Paweł II patron rodziny”.

 

„Patron jest dla mnie wielkim autorytetem, jest wielkim Polakiem, uczy nas odwagi. Jan Paweł II patron rodziny to taki tata nas wszystkich, który trzyma nas wszystkich pod swoją opieką” – to głosy najmłodszych spośród uczestników pielgrzymki szkół.

Natomiast bp Henryk Tomasik wzywał w homilii nie tylko do wielkiej modlitwy za rodziny, ale także do wsłuchiwania się w słowa Jana Pawła II, Papieża rodziny, który mówił o miłości i odpowiedzialności: „Tu na Jasnej Górze św. Jan Paweł II, nasz patron, mówił do młodzieży: Każde życie charakteryzuje się i określa przez wewnętrzny kształt miłości. Powiedz mi, jaka jest twoja miłość, a powiem ci, kim jesteś” – przytoczył słowa Papieża z Polski ordynariusz diecezji radomskiej.

Przypominając orędzie Papieża Franciszka do młodych, kaznodzieja zachęcał do czynnego włączenia się w przygotowania do Światowego Spotkania Młodzieży w Krakowie.

Darem materialnym uczniowie wsparli rodzinę z Kazachstanu, która po wielu latach powróciła do kraju.

W Polsce istnieje prawie 1300 szkół, których patronem jest Papież-Polak.

 

Źródło:
;