Imieniny: Boguslawy, Apoloniusza

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków

Trzecia Niedziela Wielkanocna

Ciekawostki

Ksiądz rapuje o... koronawirusie

ksiądz adam bilski fot. YouTube.com

Ks. Adam Bilski ze Strzelina opublikował na swoim kanale na YouTube nagranie, w którym rapuje o koronawirusie. Zachęca w ten sposób do pozostania w domu.

 

„Koronawirus niszczy naprawdę. Myślę o tym, gdy ktoś następny traci przez niego życie, kiedy matka traci dziecko, a dziecko traci matkę, kiedy wciąż jesteśmy w tłumie i popadamy w matnię” – rapuje kapłan z podwrocławskiego Strzelina.

Ks. Adam Bilski w oryginalny sposób zachęca do pozostania w domu, także swoją mamę, która chce pójść do kościoła. „Kochana mamo lepiej zostań w domu, bo bardzo zależy mi na twoim zdrowiu. Kocham cię najbardziej na świecie, więc proszę oglądnij dziś najlepiej mszę świętą w telewizorze”.

Kapłan zwraca się także z bezpośrednią prośbą do internautów: „Szanuj swoich bliźnich i szanuj samego siebie. Ogranicz wszystkie swoje wyjścia i wszystkie swoje aktywności. Spędź najbliższe dni w domu, w atmosferze miłości i odpowiedzialności za siebie i za innych” – rapuje ks. Bilski i zachęca do skorzystania z dyspensy i uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii za pomocą środków masowego przekazu.

Nagrania dostępne jest na kanale Ksiądz Adam Bilski w serwisie YouTube.com:

Wcześniej ks. Adam Bilski zaproponował, że osobom chorym lub starszym może zrobić zakupy czy pójść po leki do apteki. Łatwo skontaktować się z nim przez media społecznościowe. Swoją akcję nazywał „zakupy po życie”.

Oceń treść:
;