Imieniny: Filipa, Pauliny

Wydarzenia: Dzień Matki

Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera

Solidarność

Łaźnia Dzieła Pomocy Św. Ojca Pio ponownie otwarta

dzień osób bezdomnych fot. dzielopomocy.pl

31 marca po ponad dwutygodniowej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, Dzieło Pomocy Św. Ojca Pio ponownie otworzyło łaźnię. Było to możliwe dzięki 454 osobom, które wsparły zbiórkę w kwocie 112 267 złotych.

 

Zebrane fundusze pozwolą na zakup środków ochronnych dla osób posługujących w łaźni m.in. kombinezonów, półmasek filtrujących, okularów, rękawiczek oraz środków do dezynfekcji. Odgórne obostrzenia wydane przez organy państwowe oraz troska o bezpieczeństwo zarówno osób biorących kąpiel, jak i braci kapucynów wymagały zmiany dotychczasowych zasad korzystania z łaźni oraz wprowadzenia wszelkich możliwych środków ostrożności. W tym czasie dostępne będą dwie skrajne kabiny, które pozwolą na zachowanie bezpiecznych odstępów, a po każdym użyciu zostaną dokładnie zdezynfekowane. Dyżury w łaźni będą odbywać się dwa razy w tygodniu, a wprowadzone ograniczenia pozwolą na przyjęcie łącznie 40 osób z przestrzeni ulicznej. 

Pierwsi bezdomni skorzystali z tej możliwości 31 marca. Kąpiel, która dla nas jest rutyną i codziennym rytuałem, po takiej przerwie dla osób doświadczającym bezdomności stała się długo wyczekiwanym "komfortem".

Oceń treść:
;