Imieniny: Filipa, Pauliny

Wydarzenia: Dzień Matki

Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera

Solidarność

 fot. fotolia.com

Już blisko 300 osób zgłosiło się do tegorocznej edycji Duchowej Adopcji Maturzystów. Wydarzenie organizowane jest co roku przed egzaminami dojrzałości przez ojców, braci i kleryków z krakowskiego zakonu pijarów.

Jak podkreśla o. Tomasz Abramowicz SP, współorganizator DAM-u, czyli Duchowej Adopcji Maturzystów, młodzi ludzie zgłaszają się z różnych pobudek. - Niektórzy wiedzą, że poza nauką ważne jest też zawierzenie Bogu. Część osób potrzebuje w takim oddaniu nieco pomocy z zewnątrz. Jeszcze inni mają problem z modlitwą i szukają duchowego wsparcia. „Skrzydłami” naszej inicjatywy obejmujemy wszystkich - wyjaśnia.

Akcję rozpocznie 6 maja Msza św., która w pijarskiej wspólnocie zostanie odprawiona w intencji tegorocznych maturzystów. Następnie, przez kolejne dni ustnych i pisemnych egzaminów o godz. 15:00 zdających będzie wspierać mocna modlitwa w kaplicy seminarium zakonu pijarów przy ul. Dzielskiego 1 w Krakowie. Zakonnicy i wspierający akcję będą odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę do Ducha Świętego oraz modlitwy o dobre życiowe wybory, a także powołania.

Do włączenia się w DAM prowadzony w dniach od 6 do 23 maja, pijarzy zachęcają słowami „Ucz się, módl i ufaj”. Wszyscy, którzy chcieliby podczas egzaminów dojrzałości zostać objętymi taką duchową opieką, mogą zgłosić się za pomocą strony www.maturzysci.pijarzy.pl, podając przy tym imię, nazwisko, miejscowość, nazwę szkoły i adres mailowy.

Moc modlitwy w ramach DAM-u potwierdzają absolwenci z ubiegłych lat. „Szczęść Boże. Piszę, bo chciałabym z całego serca podziękować za opiekę i modlitwę podczas egzaminów maturalnych. Jestem już po wszystkim :) teraz tylko czekam na wyniki, ale jestem pozytywnie nastawiona. Bóg zapłać wielkie za modlitwę” - przyznała na stronie internetowej akcji Karolina.

- Reklamacji jeszcze nie przyjmowaliśmy, a nawet jeśli komuś coś się nie udało, prosił nas dalej o modlitwę na poprawkach. Myślę, że wsparcie maturzystów jest w tym roku szczególne ważne, z uwagi na bardzo napiętą atmosferę z powodu trudnej obecnie sytuacji w polskim szkolnictwie. Dlatego pamiętajmy w modlitwie o maturzystach, ale i innych zdających aktualnie egzaminy - zachęca o. Abramowicz.

Na stronie internetowej inicjatywy można także pozyskać szczegółowe dane o akcji. Dzięki plakatom czy też specjalnie przygotowanej informacji, którą można dołączyć do ogłoszeń duszpasterskich, akcja może być skutecznie upowszechniana. W ciągu dwóch ostatnich lat Duchowej Adopcji Maturzystów pijarzy podczas matur objęli modlitwą ponad 4 tys. osób.

Oceń treść:
Źródło:
;