Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry

Wydarzenia:

Jan Paweł II na dziś

 fot. materiały prasowe

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II wesprze talenty młodszych pokoleń. Wszystko dzięki akcji „Z Lolkiem do szkoły - GO!”.

Inicjatywa jest organizowana po raz siódmy. Dlatego też jest już dobrze znana lokalnej społeczności i otrzymuje wsparcie wielu okolicznych przedsiębiorców. W tym roku będzie mieć jednak nieco inny charakter niż dotychczas.

- Przez ostatnie lata nasza pomoc skierowana była do dzieci, które pochodziły z mniej zamożnych rodzin i polegała ona na przygotowaniu dla nich swego rodzaju szkolnej wyprawki. Tym razem projekt będzie miał szerszy zasięg, gdyż naszym celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do tego, by podzielić się swoimi pasjami - mówi Aneta Krupka z wadowickiego muzeum poświęconego papieżowi Polakowi.

Jak dodaje, akcja jest inspirowana postacią św. Jana Pawła II, którego w dzieciństwie nazywano Lolkiem i który jako młody chłopiec miał przecież wiele pasji - grał w piłkę, pływał czy chodził po górach. 

- Swoje pasje rozwijał też w dorosłym życiu, przypominając w swoim nauczaniu, jak bardzo ważna dla człowieka jest twórczość - rozwijanie siebie i przemienianie świata, który otrzymaliśmy od Boga. Zainspirowani życiem Karola Wojtyły chcemy wesprzeć młodych ludzi, wiedząc jak wielu z nich może się pochwalić unikalnymi talentami - tłumaczy Krupka.

Dzieci i młodzież w wieku 7-18 lat z powiatu wadowickiego mogą się zgłaszać do 24 sierpnia. - W formularzu zgłoszeniowym, poza podaniem danych, prosimy o opis swoich zainteresowań oraz zachęcamy do ich zilustrowania. Prosimy o przesłanie zdjęć lub filmów, na których dzieci i młodzież chwalą się swoimi pasjami i ich efektami - opisuje Krupka. 

Dla dziesięciu najciekawszych talentów przewidziano nagrody rzeczowe. Komisja oceniająca zgłoszenia zdecyduje o rodzaju udzielonego wsparcia, które pomoże w rozwoju opisanych pasji.

Szczegółowe informacje o konkursie i formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.domjp2.pl/projekty/z-lolkiem-do-szkoly/. Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II zostało otwarte w 2014 r. Znajduje się w kamienicy przy ul. Kościelnej 7 w Wadowicach, gdzie 18 maja 1920 r. urodził się Karol Wojtyła. Multimedialna wystawa muzeum w wyjątkowy sposób ukazuje osobę papieża Polaka, jego naukę i przesłanie.

Oceń treść:
Źródło:
;