Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

Wydarzenia: Światowy Dzień Raka Krwi

Świadkowie wiary

Modlitewne przygotowanie do beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej

 fot. Łukasz Kaczyński Bp Jan Zając podczas Święta Miłosierdzia.

28 kwietnia br. w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowskich Łagiewnikach będzie miała miejsce beatyfikacja Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej. Modlitewne przygotowania do jej beatyfikacji odbędą się w kościele św. Mikołaja w Krakowie.

 

Ta przyszła błogosławiona, opierając wszystko na Bożej łasce, w myśl słów „radość dawania”, całe swoje życie poświęciła posłudze chorym, ubogim i opuszczonym. Po latach, odkrywając na nowo ponadczasowe dzieło zapoczątkowane przez przyszłą błogosławioną, chcemy jak najlepiej przygotować się do uroczystości jej beatyfikacji.

Wyjątkową sposobnością do tego będą Msze święte w kościele św. Mikołaja w Krakowie, gdzie znajdują się doczesne szczątki Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej. Odbędą się one 28 stycznia, 28 lutego i 28 marca, o godz. 18.00. Po zakończeniu Mszy św. w każdym miesiącu przewidziana jest konferencja na temat nowej błogosławionej.

Podczas najbliższego spotkania w niedzielę 28 stycznia Msze świętą odprawi Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Beatyfikacji, ks. bp Jan Zając, a konferencję po niej wygłosi p. Helena Matoga, wicepostulator procesu beatyfikacyjnego.

Oceń treść:
;