Imieniny: Filipa, Pauliny

Wydarzenia: Dzień Matki

Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera

Solidarność

Ogłoszono tegorocznych laureatów Medalu św. Brata Alberta - wyróżnienia przyznawanego osobom zaangażowanym w pomoc niepełnosprawnym

ogłoszenie laureatów medalu świętego brata alberta fot. facebook.com

Jan Kanty Pawluśkiewicz, Krystyna Mrugalska, ks. Stanisław Łada oraz Diana i Wojciech Bonowiczowie to tegoroczni laureaci Medalu św. Brata Alberta. Wyróżnienie przyznawane jest od 1997 r. za działalność na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

 

Publikujemy Komunikat Kapituły Medalu św. Brata Alberta:

Kapituła Medalu św. Brata Alberta, zebrana w 102 rocznicę śmierci swojego Patrona, przyznała doroczne Medale Świętego Brata Alberta. Laureatami za rok 2018 zostały następujące osoby:

  • Pani Krystyna Mrugalska z Warszawy - za działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie i ich rodzin.
  • Ksiądz Prałat Stanisław Łada z Pruszcza Gdańskiego - za działalność charytatywną i duszpasterską na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących.
  • Pan Jan Kanty Pawluśkiewicz z Krakowa - za działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych, a zwłaszcza za wspieranie Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”
  • Państwo Diana Bonowicz i Wojciech Bonowicz z Krakowa - za działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie w ramach ruchu „Wiara i Światło” i innych organizacji pozarządowych

Medal św. Brata Alberta, ustanowiony w 1997 r., przyznawany jest za niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym. W roku 1997 medal otrzymał ks. kardynał Franciszek Macharski, a w roku 1998 premier Jerzy Buzek i prof. Zbigniew Brzeziński. W latach następnych medale otrzymali m.in. Pani Prezydentowa Agata Kornhauser – Duda, śp. bp Jan Chrapek, ks. kardynał Stanisław Dziwisz, Rzecznicy Praw Obywatelskich prof. Andrzej Zoll i śp. dr Janusz Kochanowski, aktorki Anna Dymna, Ewa Błaszczyk i Małgorzata Kożuchowska, piosenkarki Eleni Tzoka, Lidia Jazgar z zespołem Galicja, Irena Santor, Monika Kuszyńska, Marek Piekarczyk, sportowcy Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska, Otylia Jędrzejczak, Mariusz Wlazły, Marcin Gortat, Zofia Nocet- Klepacka, Jakub Błaszczykowski podróżnik i polarnik Marek Kamiński, piosenkarz Pawel Kukiz, Adam Nowak, restaurator Jan Kościuszko.

Medal, przedstawiający św. Brata Alberta przytulającego dzieci, zaprojektowany został przez Krzysztofa Sieprawskiego, podopiecznego Schroniska dla Niepełnosprawnych w Radwanowicach.

Wręczenie medali odbędzie się w poniedziałek 18 marca 2019 r. w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie w trakcie XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych „Albertiana" 2019, organizowanego przez Fundację im. Brata Alberta i Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Przewodniczący Kapituły Medalu św. Brata Alberta 
Jan Bujnowicz (Łódź)
Prezes Zarządu Krajowego Fundacji im. Brata Alberta 
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski (Radwanowice)

Oceń treść:
;