Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika

Wydarzenia:

Wspomnienie św. Dominika, prezbitera

Polska

Przyznano pierwsze certyfikaty dla parafialnych salek muzycznych

 fot. Mateusz Stolarski

- Chcielibyśmy stworzyć modę na salki muzyczne w naszym kraju – mówi Michał Guzek z Fundacji „Chrześcijańskie Granie”, która po raz pierwszy przyznała certyfikaty dla parafialnych miejsc prób zespołów muzycznych i chórów.

 

Pierwsze certyfikaty Fundacji „Chrześcijańskie Granie” trafiły do sali prób przy parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny z Ostródy oraz „Music is for everyone” z Białegostoku.

„Przyznania certyfikatów może mieć kluczowe znaczenie dla rozwoju i promocji salek muzycznych w Polsce. One mają nie tylko nagrodzić pracę chórów czy zespołów muzycznych, ale również zmotywować je do dalszej pracy. Jako fundacja chcielibyśmy stworzyć modę na salki muzyczne w naszym kraju” – mówi Michał Guzek z Chrześcijańskiego Grania.

Certyfikaty wręczono podczas pierwszej konferencji „Grajmy Chrześcijańskie Granie w każdej parafii” w ramach targów Sacrum Arena, które w weekend odbyły się w Ostródzie. Wizja salek muzycznych jest prosta. Aby takie miejsce mogło powstać w każdej parafii jest potrzebna przede wszystkim dobra wola ludzi oraz pragnienie, które daje Pan Bóg. Do takich wniosków doszli uczestnicy spotkania w Ostródzie.

Jak przekonują pomysłodawcy z Chrześcijańskiego Grania, rola salek muzycznych w ewangelizacji młodych i dzieci jest ogromna. W Polsce jest około 10000 parafii, w których mogłaby powstać choćby jedna taka salka.

Źródło:
;