Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

Wydarzenia: Dzień Samorządu Terytorialnego

Solidarność

 fot. materiały prasowe

Szczecińska organizacja od lat prowadzi działania, które uwrażliwiają na wartość życia ludzkiego. W dobie pandemii podjęła zbiórkę na respiratory, które w walce ciężkimi zachorowaniami spowodowanymi koronawirusem, pełnią kluczową rolę.

Fundacja Małych Stópek odpowiada w ten sposób na aktualną sytuację epidemiczną. Jak podkreślił ks. Tomasz Kancelarczyk, jej prezes, darczyńcy organizacji wciąż udowadniają, że wiedzą jakie są priorytety.

- Nasze działania są nacelowane głównie na ratowanie maleńkiego, nienarodzonego życia. Ale w obecnym kryzysie nadszedł czas, by otoczyć opieką i obroną także życie dorosłego człowieka, który wobec choroby jest często bezbronny jak jeszcze nienarodzone dziecko - tłumaczy kapłan.

Zbiórkę duchowny rozpoczął sam, wpłacając pierwszą darowiznę w wysokości 1000 zł. Spowodowało to lawinę kolejnych darowizn.

- Cieszymy się, bo w ciągu niespełna dwóch dni udało się nam zebrać połowę kwoty, która jest potrzebna na zakup takiego respiratora. A suma jest niemała. Na zakup jednego urządzenia konieczne jest bowiem około 100 tys. zł. Brakuje nam aktualnie 8 tysięcy, prosimy zatem o dalszą wrażliwość i otwartość serc, poprzez wspieranie naszej akcji - apeluje.

Darowizny na akcję prowadzoną przez fundację można przekazywać na konto 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120 (dla przelewów zagranicznych przed numerem konta powinno pojawić się „PL”). Niezbędny jest dopisek DAROWIZNA SZPITAL. Adresatem przelewu ma być Fundacja Małych Stópek (ul. Św. Ducha 9, 70-205 Szczecin). Inicjatywę można wesprzeć także na stronie www.dlazycia.info/darowizna.

Jak dodaje prezes Fundacja Małych Stópek ochrona zdrowia to nie jedyny cel w czasach pandemii. Istotne jest również wsparcie rodzin, szczególnie ubogich i wielodzietnych, które nie dysponują komputerami, niezbędnymi do nauczania online.

- Otrzymałem sygnał, że w jednej z takich rodzin laptop jest pożyczony tylko do poniedziałku. Zadzwoniłem więc do stałego darczyńcy i przedstawiłem sytuację.  Powiedział: ,,Dla dzieci wszystko”. Dlatego proszę, abyście i wy zwrócili uwagę na otaczające nas rodziny z dziećmi. Być może i oni potrzebują laptopa, który a nuż wam nie jest potrzebny i gdzieś zalega w biurku - zachęca ks. Kancelarczyk, dodając, że nie inicjuje tym zbiórki starych laptopów, ale wzywa do wrażliwości na potrzeby bliźniego.

Fundacja Małych Stópek powstała w 2012 r. Jej misją jest ochrona każdego nienarodzonego dziecka, bez względu na warunki i okoliczności, w jakich się poczęło oraz promocja odpowiedzialnego rodzicielstwa. Fundacja działa edukując młodzież, promując wartości ludzkiego życia, formując duchowo i intelektualnie, jak również udzielając pomocy specjalistycznej i materialnej. Szczegółowe informacje o organizacji dostępne są pod adresem www.dlazycia.info.

Oceń treść:
Źródło:
;