Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

Wydarzenia: Dzień Samorządu Terytorialnego

Solidarność

Składka z Pasterki na domy samotnej matki

esoes dls życia fot. Materiały prasowe

Tradycyjnie składka z Pasterki ofiarowana przez wiernych w kościołach i kaplicach archidiecezji krakowskiej przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS. Zostały przygotowane specjalne plakaty i foldery informujące o Domach Samotnej Matki w Krakowie przy ul. Przybyszewskiego 39 i Wadowicach przy ul. Sadowej 1.

 

Domy te są najważniejszymi dziełami utrzymywanymi ze środków funduszu. Oferują pomoc kobietom w ciąży oraz matkom z dziećmi, które są nieakceptowane we własnym środowisku bądź też doznają przemocy psychicznej lub fizycznej. Mieszkające w nich matki mogą liczyć na bezpieczne schronienie oraz zaspokojenie niezbędnych potrzeb bytowych. Ponadto w domu w Krakowie, ze środków funduszu, utrzymywane jest „Okno Życia” oraz organizowane są rekolekcje, szkolenia i konferencje poświęcone tematyce obrony życia.

Obejmując sercem i modlitwą wszystkich Duszpasterzy i Rodziny naszej archidiecezji życzę, by tegoroczne święta były okazją do nowego przyjęcia Bożej Dzieciny i wzajemnego ubogacenia się darami, których źródłem jest działanie Ducha Świętego.

Ks. dr Paweł Gałuszka Dyrektor
Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie

Oceń treść:
Źródło:
;