Imieniny: Slawy, Jakuba, Oktawiana

Wydarzenia: Światowy Dzień Musztardy

Święto Przemienienia Pańskiego

Polska

Tysiąc Mszy św. przebłagalnych za grzech in vitro

 fot. Materiały prasowe

Anonimowy przedsiębiorca z Polski stoi za inicjatywą tysiąca Mszy przebłagalnych za grzech in vitro. To odpowiedź na podpisaną w czerwcu przez byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego ustawę dopuszczającą zapłodnienie poza aktem małżeńskim, jako jedną z metod leczenia niepłodności.

 

- W obliczu ogromnego zła wyrządzanego bezbronnym ludzkim istnieniom i grzechu ludzi, którzy są uwikłani w in vitro, jednoczmy się w modlitwie ekspiacyjnej. W sposób szczególny czyńmy to poprzez Eucharystię – mówi pomysłodawca akcji. – Jestem przedsiębiorcą, katolikiem. Funduję pierwszą Mszę i zachęcam Ciebie do tego samego. Niech to będzie 1000 Mszy, 10000, 1000000! – apeluje inicjator.

Informacje o aktualnej liczbie Mszy św. znajdują się na stronie www.1000Mszy.pl. Tam też, poprzez specjalny formularz, można zgłaszać miejsca i daty kolejnych Eucharystii, które wcześniej zostały zamówione w danej parafii. Będą one uwidocznione na interaktywnej mapie Polski. W ten sposób wokół akcji będzie budowana społeczność wierzących, którzy jednoczą się w modlitwie. Inicjatywa ma także swój fanpage: facebook.com/1000Mszy.

Pomysłodawcy akcji przyświecają m. in. słowa papieża Franciszka, wypowiedziane podczas zeszłorocznego sympozjum lekarzy w Rzymie: „Życie ludzkie jest święte! Każde, bez wyjątku! I każde działanie przeciw życiu jest grzechem wymierzonym w samego Boga!”.

W sposób przychylny o inicjatywie wypowiedziała się Kuria Metropolitalna Poznańska, słowami jej Kanclerza ks. prałata dr. Ireneusza Dosza: „(...) Wyrażamy życzenie, by wspólna modlitwa przyczyniła się do otwarcia serc ludzkich na prawdę Bożego prawa”.

1000 Mszy św. za in vitro, to inicjatywa anonimowego przedsiębiorcy z Polski, którego reprezentuje Pracownia Synergii Sp. z o.o.

;