Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

Wydarzenia: Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Solidarność

Wspomóż Sylwestra dla potrzebujących

 fot. Łukasz Kaczyński

Modlitwą, darowizną oraz konkretnymi darami materialnymi - tym właśnie można wesprzeć nadchodzącego „Sylwestra z Ubogimi” w Krakowie. Wydarzenie odbędzie się w stolicy Małopolski już po raz trzeci.

Jak podkreśla Magdalena Chyłka, koordynatorka dwóch wcześniejszych odsłon spotkania, umożliwia ono inne popatrzenie na osoby potrzebujące. - Chcemy zwrócić uwagę społeczeństwa, że w pomocy bezdomnym czy ubogim nie chodzi tylko o zaspokajanie ich potrzeb podstawowych, jak jedzenie czy znalezienie miejsce do spania. To ważne, ale również istotne jest, by poczuli oni, że ich los nie jest obojętny innym, którzą chcą z nimi także porozmawiać, pośpiewać czy choćby zatańczyć - wyjaśnia.

Dodaje, że wolontariusze i organizatorzy mają świadomość tego, że ta jedna noc nie zmieni życia potrzebujących. - Nie naprawimy błędów lub złych decyzji, które w nim zapadły. Ale chcemy stworzyć przestrzeń, w której nasi goście poczują, że naprawdę wszystko jest przygotowane z myślą dla nich - mówi.

Na imprezie organizowanej dla krakowskich potrzebujących nie zabrakło dotychczas ani wodzireja, ani dobrej muzyki, ani zastawionych dobrze stołów, ani także czasu na duchową refleksję podczas Eucharystii o północy. W związku z tym potrzeb jest naprawdę wiele - trzeba wykonać dekorację, wynająć zastawy i sprzęty kuchenne, opłacić media oraz paliwo, a także zakupić jedzenie i rzeczy do paczek dla gości.

- Tylko dzięki ludziom dobrej woli to wydarzenie może zaistnieć. I także w tym roku zwracamy się z gorącą prośbą o otwarcie serc i wsparcie naszej inicjatywy - zachęca Chyłka. Po pierwsze organizatorzy proszą o modlitwę, by wszystkie trudne sytuacje i problemy udało się z Bożą pomocą rozwiązać.

Po drugie konieczne jest wsparcie finansowe. Można to zrobić przelewem na konto 04 1240 4722 1111 0010 8631 9484 (Bank Pekao SA, Parafia pw. Pana Jezusa Dobrego Pasterza, ul. Dobrego Pasterza 4 31-416 Kraków) lub poprzez udział w zbiórce internetowej (https://zrzutka.pl/anp8gb).

Do krakowskich sióstr albertynek na ul. Woronicza 10 przynosić cały czas ciepłe koce polarowe. Zbierane będą także potrawy. - Czekamy na sałatki, ciasta i krokiety. W tym roku sprecyzowaliśmy nasze prośby, by na stołach i w przygotowanych prezentach każdy otrzymał to samo - zaznacza Chyłka.

Gotowe jedzenie będzie przyjmowane 30 grudnia w Parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza (ul. Dobrego Pasterza 4) po każdej Mszy św. oraz 31 grudnia w Szkole Podstawowej nr 160 (ul. Skałeczna 10) w godzinach 10:00-12:00. Organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenie chęci przygotowania posiłków.

Szczegółowe informacje o całej inicjatywie dostępne są na stronie www.krakow.sylwesterzubogimi.pl.

Oceń treść:
Źródło:
;