Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

Wydarzenia: Dzień Samorządu Terytorialnego

Solidarność

zbiórka żywności caritas fot. krakowcaritas.pl

W piątek i sobotę ponad 900 wolontariuszy w 85 sklepach w różnych miejscowościach archidiecezji krakowskiej będzie zbierało żywność dla  potrzebujących. Świąteczne paczki żywnościowe dzięki zbiórce otrzyma kilka tysięcy osób.

 

Zbiórka żywności jest dużym wysiłkiem setek młodych i starszych wolontariuszy. Młodzi – głównie ze Szkolnych Kół Caritas - chętnie dyżurują w sklepach, ale włączają się też w segregację i rozwożenie darów do potrzebujących. Starsi wolontariusze, dzięki działalności w Parafialnych Zespołach Caritas znają sytuację osób starszych, chorych i niepełnosprawnych w parafiach, wiedzą więc komu trzeba pomóc. 

Wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu. Dzięki zaangażowaniu kupujących, którzy chętnie wrzucają coś do kosza z logo Caritas, najubożsi mieszkańcy Małopolski będą mieli radośniejsze Święta.

Listę sklepów, w których w piątek w godz. 15.00 – 20.00 i w sobotę w godz. 10.00 – 19.00 odbędzie się zbiórka żywności, można znaleźć na 
www.krakowcaritas.pl.

Oceń treść:
;