Imieniny: Iwony, Sabiny

Wydarzenia: Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego

Wydarzenia

Wystawa multimedialna „Śladami Jezusa”

-
09:00 - 17:40
Centrum Jana Pawła II (budynek Fides, poziom -1)
Kraków, ul. Totus Tuus 34 

„Śladami Jezusa” to tytuł wystawy multimedialnej, którą można zobaczyć w Centrum Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach. Wystawa w nowoczesny sposób opowiada historię Jezusa i rozwoju chrześcijaństwa na przestrzeni wieków – w świetle Ewangelii, tradycji i nauki. Twórcy wykorzystali do tego spektakularne animacje komputerowe, repliki unikalnych eksponatów, poruszającą muzykę oraz zapachy.

To pierwsza w Polsce tak bogata w środki wyrazu wystawa dotycząca tematu wiary. Jej narratorem jest Piotr Fronczewski, którego głos towarzyszy zwiedzającym na wszystkich etapach wystawy. A klimat bliskowschodniego świata tworzą pieśni w języku aramejskim, które wykonała mieszkająca w Polsce syryjska artystka Mirna Kbbeh. Opiekunem merytorycznym wystawy jest franciszkanin z Kustodii Ziemi Świętej o. Narcyz Klimas, naukowiec i badacz, wybitny autorytet w tematyce historii Bożego Grobu.

Ekspozycja ma charakter edukacyjno-kulturalny i jest skierowana do szerokiego grona odbiorców – od młodzieży wczesnoszkolnej do seniorów. Dodatkowo, na potrzeby nauczycieli, został stworzony scenariusz lekcji towarzyszących zwiedzaniu.

Od 2019 roku wystawa była prezentowana w Warszawie w Świątyni Opatrzności Bożej i w Częstochowie na Jasnej Górze, gdzie spotkała się z dużym zainteresowaniem. W Krakowie widzowie będą mogli oglądać ją przez najbliższe 5 lat!

Krakowska odsłona multimedialnej wystawy „Śladami Jezusa” powstała dzięki zaangażowaniu Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie oraz dzięki wsparciu „Rycerzy Kolumba”, międzynarodowej wspólnoty katolickich mężczyzn działających dla dobra Kościoła, którzy w 2006 roku rozpoczęli działalność w Polsce na zaproszenie Jana Pawła II.

Więcej informacji i bilety dostępne na www.sladamijezusa.pl

e-mail: rezerwacje@sladamijezusa.pl

tel. +48 577 131 440

;