Imieniny: Judyty, Jakuba, Filipa

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Bez Diety

Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba

Pod oknem

Rektor UPJPII: Zmartwychwstanie zmienia całkowicie ogląd świata i nadaje mu prawdziwy sens

ksiądz robert tyrała fot. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie w tradycyjnym liście na drugi dzień Świąt Wielkanocnych podkreśla, że zmartwychwstanie Chrystusa prowadzi do nadziei, która oparta jest na przekonaniu, że my także kiedyś zmartwychwstaniemy.

 

Ks. prof. Robert Tyrała zauważa, że zachowaniem właściwym, wynikającym z tej nadziei, jest nieustanne czuwanie i oczekiwanie na spotkanie Pana. – Powinno być czuwaniem aktywnym i twórczym – zaznacza.

Ksiądz rektor zwraca też uwagę na „nadzieję powrotu do Boga i do Kościoła”, która „chroni od rozpaczy i pustki”. – Dzisiaj, gdy słyszymy o odejściach z Kościoła; gdy doświadczamy zła, a często możemy się czuć wobec niego bezradni; gdy brakuje nam już cierpliwości wobec nieustępliwej pandemii; gdy umierają nasi bliscy, często w samotności; właśnie teraz, gdy tak trudno o nawrócenie, my - jako chrześcijanie – winniśmy być świadkami zmartwychwstania naszego Pana – pisze ks. prof. Tyrała i podkreśla, że zmartwychwstanie zmienia całkowicie ogląd świata i nadaje mu prawdziwy sens.

Rektor UPJPII zwraca uwagę, że Jan Paweł II, patron uczelni, był człowiekiem nadziei, który zawierzył cały świat Bożemu Miłosierdziu. Papież Polak wskazywał na potrzebę „posługi myślenia”, a ona – jak pisze ks. prof. Tyrała – zawsze budzi nadzieję i prowadzi ku przyszłości.

Ksiądz rektor zapowiedział, że od nowego roku akademickiego dla wszystkich studentów pierwszego roku zostanie wprowadzony wykład „Jan Paweł II”. – Wszystko dlatego, by budzić nadzieję w dzisiejszym świecie, także poprzez posługę myślenia, której uczył Karol Wojtyła – podkreśla ks. prof. Robert Tyrała.

Oceń treść:
Źródło:
;